Haber

Suriye: İsrail Humus’a saldırı başlattı

Suriye, İsrail’in ülkenin orta kesimindeki Humus vilayetine saldırı düzenlediğini iddia etti. Suriye devlet ajansı SANA’nın askeri bir kaynağa dayanarak yayınladığı haberde, yerel saatle 00.30’da İsrail güçleri tarafından Humus merkezi ve kırsaldaki bazı noktaların hava saldırısıyla hedef alındığı iddia edildi.

Haberde, “İsrail’in Humus kenti ve kırsalında birçok noktayı hedef alan saldırısı sonucunda çok sayıda sivil şehit oldu ve yaralandı, hava savunmamız saldırganın füzelerine direndi ve çoğunu düşürdü.” “Düşman, Trablus’un kuzeyinden Humus kenti ve kırsalındaki bazı noktaları hedef alan bir hava saldırısı başlattı ve hava savunmamız saldırganın füzelerine karşılık vererek çoğunu düşürdü.”

Saldırıya ilişkin Tel Aviv yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı. Şam ve kırsalında Lübnan Hizbullahı unsurlarının yanı sıra Suriye ordusu ve İran tarafından desteklenen terör gruplarının da bulunduğu biliniyor. İsrail, iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana zaman zaman Suriye’de İran destekli gruplara ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar gerçekleştiriyor.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

konak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu