Teknoloji

YouTube Test Platformu Oyun Özelliği

Yeni gelen habere göre dünyanın en büyük video yayın platformu YouTube, kullanıcıların platform üzerinde oyun oynamasına olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. İddiaya göre Google, çalışanlarına ‘oynanabilir’Kendisini yeni YouTube özelliğini denemeye davet eden bir e-posta gönderdi.

Playables özelliği, çeşitli oyunları doğrudan oynamanıza izin verir. YouTube’un tarayıcı sayfasına ve taşınabilir uygulamasına entegre olacak . Gelin detaylara birlikte göz atalım.

YouTube’un oyun sektörüne olan ilgisi uzun süredir devam ediyor.

Habere göre şirket daha ilk aşamada” kolayca paylaşılabilir ” etiketi uygun gördüğü oyunları sunmayı planlıyor. Test edilen oyunlar arasında popüler atari oyunu Stack Bounce da var. Bir YouTube sözcüsü şirketin uzun süredir oyun sektörüyle ilgilendiğini belirtilmiş. Sözcü, YouTube’un biri Playables olan yeni özellikleri aktif olarak denediğini doğruladı.

Bu Playables özelliği henüz resmi olarak duyurulmadı ve bunu Wall Street Journal’ın haberine istinaden anlatıyoruz. Ancak, çevrimiçi oyunları YouTube’a entegre etmek, düşen reklam harcamaları arasında yeni büyüme yolları keşfetmeye çalışmakCEO Neal Mohan’ın stratejik kararıyla da uyumlu görünüyor ve doğru olma olasılığını artırıyor.

Bu stratejiyi izleyen YouTube reklam engelleyicileri engelleme Ayrıca yollarını aradıklarını da doğruladı. Ne düşünüyorsun? Netflix oyunları gibi YouTube oyunları da başarıya ulaşabilir mi? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu