Ekonomi

Şimşek’ten yeni MTP mesajı

Türkiye, ekonomide üç yıllık yol haritası olan OVP’nin detaylarını incelemeye devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yeni mesajlar geldi.

X hesabına açıklama yapan Şimşek, Dünya Bankası’nın Türkiye’ye yönelik konumunu önemli ölçüde artırma kararının orta vadeli ekonomik programın onaylanması anlamına geldiğini belirtti.

Dünya Bankası’nın önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye’nin kamu ve özel sektörüne sağladığı finansmanı iki kattan fazla artırarak 35 milyar dolara çıkarmayı planladığını hatırlatan Şimşek, Dünya Bankası’nın değerli ortaklığı ve Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü kararlılığını takdir ettiklerini söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 51 milyar dolarlık taahhüdünün altını çizen Şimşek, böylesine değerli bir dış kaynağın varlığının programın başarıyla yürütülmesini desteklediğini belirtti.

Şimşek, şunları kaydetti: “Orta vadeli ekonomik programımız, makroekonomik ve finansal istikrarın (iyi ayarlanmış para, maliye ve yapısal politikalar aracılığıyla) sağlanmasını, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümenin desteklenmesini ve deprem sonrası yeniden yapılanmanın başarıyla tamamlanmasını hedefliyor. Verimliliği artırmak için reform ivmesi.” “dedi.

haberkocasinan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu